Metrologické služby

Skupina autorizovaných metrologických středisek (AMS ENBRA) - zkušeben, zabezpečuje jednotnost a přesnost měřidel a měření ve všech oborech vědecké, technické a hospodářské činnosti v rozsahu podle § 14 zákona č. 505/1990 Sb. o metrologii, ve znění pozdějších předpisů.

Zajišťujeme ověření a kalibrace všech druhů měřidel průtoku a měřidel tepla a chladu. Naše servisní zázemí a skladové zásoby náhradních dílů umožňují poskytovat komplexní služby pro opravy všech měřidel distribuovaným výrobci po celé Evropě.

Tým zkušených a proškolených pracovníků je připraven poskytnout své služby v co nejkratším možném termínu.

 

V oblasti oprav a ověření měřidel poskytujeme komplexní služby pro vodárenství i teplárenství, tedy servis měřidel průtoku všech běžně používaných typů a značek na teplou i studenou vodu, a dále opravy a ověřování měřičů tepla a jejich členů. 

 

Opravujeme a ověřujeme:

  • průtokoměrné části měřičů tepla (mechanické, magnetoindukční, ultrazvukové, fluidikové),   
  • vodoměry všech rozsahů, od bytových po průmyslové vodoměry,
  • vyhodnocovací jednotky - kalorimetrická počítadla,
  • matematické členy,
  • odporové snímače teploty PT 100, PT 500, PT 1000,
  • měřidla různých světových výrobců, např. DIEHL Metering, Sontex, Qundis, KROHNE, Landis + Gyr, ELA, Emerson, Endress + Hauser, Sensus, Siemens, Itron, Kamstrup a mnoha dalších.

 

Ověřujeme průtokoměry všech rozsahů

Jsme největší autorizované metrologické a servisní středisko svého druhu v České republice a jako takoví jsme schopni ověřovat vodoměry všech rozsahů, tedy jak bytové vodoměry DN15, tak domovní vodoměry DN15 až DN40 i průmyslové vodoměry do DN400.

 

Nabízíme rozsáhlou síť prověřených smluvních partnerů

Za dobu své existence jsme vybudovali rozsáhlou síť ověřených smluvních servisních a montážních partnerů, která pokrývá území celé České republiky. Všichni tito partneři jsou u nás nejen proškoleni, ale i prověřeni dlouholetou spoluprací. 

 

Poskytujeme opravdu komplexní služby

Poskytujeme komplexní služby v oblasti oprav a servisu pro vodoměry, měřiče tepla a související technologie. Vodoměry a měřiče tepla od vás odvezeme, opravíme je, ověříme v našem autorizovaném metrologickém středisku a odvezme je zase zpátky k vám na místo, kde vám je také odborně nainstalujeme. 

 

Dodáváme vodoměry, měřiče tepla a jejich členy

Nabízíme praxí prověřené a spolehlivé vodoměry a měřiče tepla včetně komplexní péče o ně. Od jejich dodání, doporučení měrných míst, odbornou montáž až po jejich profesionální servis.